top of page
DSC_9941_edited.jpg

Водените лудории може да почнат

Добредојдовте во AquaBella Resort. Место каде може да се забавувате, опуштите и уживате со содржини на вода и суво како никогаш досега.

Ве очекуваме!

AQUABELLA logo 1.png

Забава секој ден од неделата

AquaBella Resort е новоизграден забавен комплекс во Штип кој нуди широк спектар на водени, спортски и детски содржини на површина од 22.000 m2.

Освен загарантираната забава, ќе имате прилика да уживате во првокласна храна и вино во новиот модерен ресторан и бар MOON. 

Water Park
water park icon.png

Олимписки базен, водени тобогани за деца и возрасни

Bela Air
bela air icon.png

Информативни летови со инструктор, авион и едрилица

Bella Sports
bela sports icon.png

Терени за тенис, кошарка

и одбојка на песок 

Bella Wellness
bela welness icon.png

Spa и третмани за убавина

... наскоро...

Bella Kids
bela kida icon.png

Детско катче, со лулашки и лизгалки за најмалите

Bella PitStop
bela pitstop icon.png

Брза храна и пијалоци за оние во движење

Bella Target
bela target icon.png

Стрелиште со оружје во подвижни и статични мети

Bar & Restaurant
MOON znak.png

Модерен ресторан со

богата винска карта

DJI_0222_edited.jpg
AQUABELLA logo 2.png

“Нашата идеја беше

да ги понудиме сите бенефити на хотелски ресорт, на неколку минути од домот на нашите корисници.

 

Место каде може да дојдете во било кој период од денот или неделата и  да си поминете одлично,

сами или со семејството.” 

DSC_9932.jpg

POOL PARTY

Организирајте забава покрај базен со шанк со егзотични коктели и пијалоци.

shutterstock_725506924.jpg

TEAM BUILDING

Ви нудиме место со неограничен потенцијал за вашиот следен компаниски настан.

DSC_0473.jpg

ПРОСЛАВИ

Букирајте ја локацијата за вашата следна семејна прослава во MOON бар и ресторан.

Aerobic Class in Pool

КЛУБСКИ НАСТАНИ

Надворешен базен со олимписки димензии на располагање за клубски настани и активности.

DSC_0052_edited.jpg

ДЕТСКИ НАСТАНИ

Вашите најмали ќе уживаат во водените содржини за деца и детското катче.

Light Bulb Poster

ИМАТЕ ИДЕЈА?

Имате идеја која сакате да ја реализирате во AquaBella Resort? Ве очекуваме.

Gallery

Галерија

bottom of page